Przejdź do głównej zawartości

Case 212


Witajcie!
W tym miesiącu 13arts gości na blogu CSI, więc dziś chciałabym Wam pokazać mój projekt wykonany na Sprawę 212


Hello!
This month 13arts is a guest on CSI's blog, so today I'd like to show you my project which I made for Case 212Wszystkie zacieki zrobiłam przy użyciu Rainbow Color. Uwielbiam ten produkt, jest świetny do eksperymentów. 
All the stains are made with Rainbow color. I really love this product. It's great to play with. 
I kilka kwiatów, które zrobiłam sama używając pręcików 13arts. 
And here are some flowers which I made myself with 13arts' stamensUżyłam / I used:

Mika Flakes: Dark Blue
Komentarze

Popularne posty z tego bloga

More than Words August Challenge

I can't remember when was the last time when I took a part in a challenge. Well, creating is happiness, isn't it? So I made a layout for More than Words challenge.    And here's the sketch on which I based my project.  Thanks for visiting :) 

Boo!

Witajcie! Ostatnio zrobiłam tyle prac ze SnipArtowych produktów, że nie mogłam się zdecydować co pokazać najpierw :) Pomyślałam, że to dobry czas na inspiracje Halloweenowe, więc może zacznijmy od taga.  Nie robię dużych przestrzennych prac, ale lubię używać produktów  mdf   w mniejszych projektów. Swojego taga ozdobiłam "drewienkami" przeznaczonymi do systemu modułowego. Jedynym nie-SnipArtowym elementem jest plastikowy pająk ze sklepu z zabawkami :)  Hi Guys! I've made so many projects with SnipArt's products lately, that it was hard to choose which one to show you first :) But I guess now it's the right time to make some Halloween decorations so let's start with the tag. I don't make big 3D projects, but I like using mdf products  in small projects. My tag is decorated with the elements from the modular system. The only element which is not from SnipArt is a plastic spider from a toy shop :)   Dzięki za odwiedziny! Thanks for

Sukienka

Witajcie! Czy widzieliście już kolekcję Vintage Boutique ? Jest pełna ładnych przedmiotów do ozdabiania i mniejszych, dopasowanych do nich tekturek. Na dzisiaj wybrałam sukienkę mdf. Możecie kupić je w zestawie z wieszakiem i zrobić z nich album, ale ja użyłam sukienki pojedynczo i ozdobiłam tak jak zazwyczaj robię to z tagami :)  Mam nadzieję, że Wam się podoba.  Hi! Have you seen a Vintage Boutique collection by SnipArt? It's full of nice items perfect to be altered and smaller chipboards which match perfectly to them. For today I chose a mdf dress. You can buy the dresses in a set with a hanger and make a nice album with them, but I used mine separately and decorated is as a tag :) I hope you like it.  Dzięki za odwiedziny! Thanks for stopping by!  -Marta D.  Użyłam/ I used: