Przejdź do głównej zawartości

Świąteczne prace dla SnipArt


Witajcie!
Pora zacząć myśleć o świętach :) Ostatnio bawiłam się z najnowszą kolekcją Snipartu- Frosty Moments. Pomieszałam ją ze starszymi kolekcjami. Moją pierwszą pracą jest tag. Zrobiłam też prostą kartkę. 

Hello!
It's time to start thinking about Christmas :) I recently played with the newest Christmas collection by Snipart - Frosty Moments. I mixed it with some chipboards from older collections. 
My first project is a Christmas tag. I've also made a simple card. 


Dzięki za odwiedziny!
Thanks for stopping by! -Marta D. 
I used / użyłam:


Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

More than Words August Challenge

I can't remember when was the last time when I took a part in a challenge. Well, creating is happiness, isn't it? So I made a layout for More than Words challenge.    And here's the sketch on which I based my project.  Thanks for visiting :) 

Sukienka

Witajcie! Czy widzieliście już kolekcję Vintage Boutique ? Jest pełna ładnych przedmiotów do ozdabiania i mniejszych, dopasowanych do nich tekturek. Na dzisiaj wybrałam sukienkę mdf. Możecie kupić je w zestawie z wieszakiem i zrobić z nich album, ale ja użyłam sukienki pojedynczo i ozdobiłam tak jak zazwyczaj robię to z tagami :)  Mam nadzieję, że Wam się podoba.  Hi! Have you seen a Vintage Boutique collection by SnipArt? It's full of nice items perfect to be altered and smaller chipboards which match perfectly to them. For today I chose a mdf dress. You can buy the dresses in a set with a hanger and make a nice album with them, but I used mine separately and decorated is as a tag :) I hope you like it.  Dzięki za odwiedziny! Thanks for stopping by!  -Marta D.  Użyłam/ I used: